Kód zboží: nov.93320
Dostupnost: skladem více kusů

KAMILKA dopl. kolagenové krmivo pro psy 3kg

Cena vč. DPH301 Kč
Výrobce Ostatní
Dotaz na produkt
Složení krmiva                                              
Kolagenové doplňkové krmivo tvoří z devadesáti procent drcený kolagen získaný pouze z hovězích kůží. Dalšími komponenty doplňkového krmiva jsou produkty ze suchozemských zvířat, zrna obilovin a výrobky z nich získané. Tyto složky zvyšují energetickou hodnotu a chuťovou vyrovnanost krmiva.
Co je to kolagen
Kolageny a elastiny jsou nejrozšířenější skupinou živočišných bílkovin  a jsou hlavní součástí podpůrného systému živočišného organizmu a to zejména vaziva, kůže, šlach, chrupavek, kostí, cévních stěn, elastických vaziv, membrán apod. Kolagen z hlediska výživového sice neobsahuje všechny esenciální /nezbytné/ aminokyseliny, ale obsahuje aminokyseliny glycin, hydroxyprolin a hydroxylyzín,  jež jsou hlavní součástí stavby vazivových tkání a v ostatních bílkovinách živočišného původu se téměř nevyskytují.  Spolu s kolagenem jsou součástí chrupavek, šlach a kůže též látky glukosaminsulfát a chondroitinsulfát.

Hodnoty analyzovaných složek v % dle ČZU v Praze
Sušina 91,87   Popeloviny 0,87   Dusíkaté látky  66,36   Tuk  3,61    BNLV 21,03
 
 
Co jsou glukosaminsulfát a chondroitinsulfát
Tyto látky patří do skupiny monosacharidů a heteropolysachridů,  které jsou zastoupeny ve strukturách mezibuněčné hmoty kloubní chrupavky, kůže, ušního boltce apod. Obě látky působí na organizmus ve vzájemné interakci,  a proto i příjem obou látek v přírodním stavu musí být vyrovnaný.
Jak funguje výživa kolagenem
Po požití kolagenové bílkoviny je v trávicím traktu zvířat enzymatickým štěpením pepsinem a trypsinem rozložena molekula kolagenu na jednoduché kolagenní peptidy, jež se po vstřebání dostávají krevním oběhem a krevními kapilárami do kloubních tkání a buněk, odtud do kloubní tekutiny, která vyživuje kloubní chrupavku. Protože jedině kolagen obsahuje specifické aminokyseliny, které jsou součástí výživy, stavby či obnovy vazivových tkání, nelze ji jinou živočišnou bílkovinou nahradit.

Zjištěné hodnoty vybraných aminokyselin kolagenu, dle ČZU Aminokyseliny (AMK) v sušině /přepočítaný obsah v g/kg /
Glycin 123,6      Prolin 70,17       Lysin 23,8

Přednosti kolagenového doplňkového krmiva KAMILKA
 - Kvalitní bílkovina a jedinečný zdroj specifických aminokyselin
- Plnohodnotný zdroj proteinu
- Prevence opotřebení kloubních chrupavek
- Finančně velmi výhodná alternativa výrobků z dovozu
Délka: 0.0000
Šířka: 0.0000
Výška: 0.0000
Hmotnost: 3220.0000 0
Balení: 0.0000
Zatím nikdo nepřidal hodnocení tohoto produktu. Přihlaste se a buďte první, kdo se podělí o svůj názor!