Kód zboží: nov.99891
Dostupnost: skladem více kusů

Gelacan Chondro Forte 500g

Cena vč. DPH1035 Kč
Výrobce Orling
Dotaz na produkt
Gelacan® Chondro Forte je doplňkové krmivo - komplexní perorální chondronutraceutikum pro podporu reparativních procesů v kloubním systému při léčbě chorob pohybového aparátu psů.
Gelacan® Chondro Forte je vhodný zejména:
  • při onemocnění pohybového a vazivového aparátu
  • pro intenzivní regeneraci kloubních chrupavek, kostí a vazů
  • při onemocnění a poranění kloubů, šlach a vazů
  • při dysplazii kyčelních kloubů
Bioaktivní kolagenní peptidy zvyšují syntézu kolagenu, vyživují a regenerují kloubní chrupavky, šlachy, vazy a kosti a zmírňují až odstraňují tak následky předchozí nedostatečné výživy nebo poškození kloubů, zabraňují dalšímu úbytku chrupavek, zlepšují hybnost a zmírňují bolestivost. Kolagen představuje základní hmotu kloubní chrupavky a podmiňuje její mechanické vlastnosti, především pevnost a pružnost. Kolagenní peptidy ovlivňují činnost buněk směrem k syntéze fyziologického typu kolagenu.

Chondroitinsulfát a glukosaminsulfát 2KCl ovlivňují strukturální organizaci kolagenních vláken, váží v kloubní chrupavce vodu a zabezpečují tak její vhodné mechanicko-elastické vlastnosti. Snižují aktivitu enzymů poškozujících kloubní chrupavku, pozitivně ovlivňují její metabolismus a mají protizánětlivé účinky. Zvyšují rovněž elasticitu chrupavky a tím pozitivně ovlivňují její mechanickou funkci. Důsledkem působení chondroitinsulfátu a glukosaminsulfátu je odstranění nebo alespoň výrazné snížení bolestivosti kloubů v klidu i při pohybu, zvýšení kloubní pohyblivosti a zbrzdění procesu osteoartrózy.

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí synoviální kloubní tekutiny. Působí lubrikačně, zlepšuje visko-elastické vlastnosti kloubní tekutiny a tlumí nárazy v kloubech.
Mangan je důležitým stopovým prvkem zasahujícím do metabolismu kolagenu a pojivových tkání. Selen má významný pozitivní vliv v procesu revmatoidních zánětů. Spolu s vitamínem E pozitivně ovlivňují průběh osteoartrózy a snižují bolestivost. Působí jako silné antioxidanty a chrání organismus před škodlivým působením volných radikálů.
Vitamín C je důležitý pro normální produkci a funkci všech pojivových tkání. Působí jako antioxidant, podporuje imunitu a pomáhá odstraňovat únavu.

Složení: hydrolyzovaná kolagenní želatina (73 %), chondroitinsulfát (7,5 %), glukosaminsulfát 2KCl (7,5 %), dihydrogenfosforečnan sodný, uhličitan vápenatý, oxid hořečnatý, kyselina hyaluronová

Doplňkové látky v 1 kg - nutriční doplňkové látky: mangan 550 mg (Bioplex® Mn - chelát manganu a bílkovinných hydrolyzátů), selen 2500 μg (Sel-Plex® - organická forma selenu, kterou produkují Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060), vitamin C 3300 mg, vitamin E 2500 MJ (IU)

Analytické složky: hrubý protein (dusíkaté látky) 70 %, hrubá vláknina 0 %, hrubý tuk 0 %, hrubý popel 14 %
Složení v denní dávce na 10 kg psa: bioaktivní kolagenní peptidy 1455 mg, chondroitinsulfát 150 mg, glukosaminsulfát 2KCl 150 mg, kyselina hyaluronová 6 mg, vápník 36 mg, fosfor 28 mg, hořčík 6 mg, mangan 1,1 mg, selen 5 μg, vitamin C 6,6 mg, vitamin E 5 MJ (IU)
Krmný návod: Přípravek podávejte k omezení obtíží pohybového aparátu psů.
Odměříme denní dávku podle hmotnosti psa. Přípravek nasypeme do krmení a zalijeme přiměřeným množstvím vody, aby došlo ke vmísení přípravku do krmiva.
Přípravek je vhodné podávat denně po dobu alespoň 2 měsíců.
Kúru je vhodné 3x ročně opakovat. Trvalé podávání je možné.

Doporučené dávkování:
Hmotnost psa v kg Denní dávka Pokyny pro dávkování 500 g balení na počet dní
10 kg 2 g cca 1 odměrka 250
20 kg 4 g cca 2 odměrky 125
30 kg 6 g cca 3 odměrky 83
40 kg 8 g cca 4 odměrky 62
50 kg 10 g cca 5 odměrek 50
 
Délka: 0.0000
Šířka: 0.0000
Výška: 0.0000
Hmotnost: 588.0000 0
Balení: 0.0000
Zatím nikdo nepřidal hodnocení tohoto produktu. Přihlaste se a buďte první, kdo se podělí o svůj názor!